Pokojik: Pop-up BODY MOVIN‘

Není to tak dávno, co jsem poprvé zavítala do brněnského Pokojíku kvůli focení pro Streets of Brno. Jednalo se o foto report nového Pop-upu s názvem BODY MOVIN’, který se zaměřuje především na sportovní oblečení a doplňky. A abych jen nepřepisovala, co už bylo psáno, mrněte se raději na fotky či video, a nebo potom přímo na stránky Pokojíku či na facebookovou stránku Streets of Brno, kde jsme tento foto report publikovali.
It is not so long since I visited Pokojik shop in Brno for the first time because of photoshooting for Streets of Brno. I made a photo report from a new Pop-up called BODY MOVIN’ which is based mostly on sports clothes and accessories. And because I don’t want to copy what’s already been written elsewhere, rather take a look at the pictures and video or visit a website of Pokojik shop or Facebook site of Streets of Brno where we posted this photo report.IMG_2629

Mnohem raději bych totiž napsala něco o samotném obchůdku a o atmosféře, která tam panuje. Pokojík je dílem dvou mladých slečen, které se snaží přinést do Brna něco, co v něm podle jejich názoru chybí. Upřímně, znáte v Brně nějaký obchod, kde se vyskytují zajímavé věci od nadaných českých designerů? Já tedy ne. Nebo jsem o žádném takovém zatím neslyšela. Jak už jsem tedy řekla, byla to má první návštěva v tomto kouzelném obchůdku, kde to na každičkém kousku čiší originalitou, načež se o příjemnou atmosféru postará také usmívající se prodavačka, kterou je většinou jedna z majitelek.
I would much rather write about the shop and try to describe the atmosphere there. Pokojik shop was established by two young ladies who tried to bring something new into the city. Honestly, do you know any shop in Brno, where you can find interesting things from talented Czech designers? I don’t. Or I haven’t heart about it yet. As I said it was my first visit to this beautiful shop, which is full of originality. The two kind shopping assistants, who are also the owners, create a very pleasant atmosphere.

A co tedy v Pokojíku všechno najdete? Kromě aktuální kolekce oblečení jsou to třeba ručně vyrobená mýdla, svíčky, láhve na pití, netradiční šperky, kožené náramky, čokoládky či speciálně pro Pokojík navrhované sešity. Jeden takový jsem si pořídila i já a musím říct, že je skvělým společníkem obzvláště na cestách. Momentálně si ho beru do Berlína a mám v něm seznam všech míst a podniků, které nesmím vynechat.
And what can you find at Pokojik shop? Except actual collection there are homemade soaps, candles, drinking bottles, untraditional jewelry, leather bracelets, chocolate bars or paper notebooks which was designed especially for the Pokojik shop. I also bought one and I have to say, that it’s a great companion on my travels. Today I’ll take him to Berlin because I have it on a list of all the places which I want to visit there.

Pokud jste z Brna a máte dnes nebo zítra čas, zajděte se podívat na nový Pop-up Pokojíku s názvem GARDENING, který se tentokrát uskuteční v kavárně Skog v centru Brna. Odkaz na událost najdete na Facebooku zde.
If you are from Brno and have time today or tomorrow, go to the new Pokojík Pop-up of the name GARDENING, which is going to take place in the coffee shop Skog in the Brno city center. You can find the link to the event on Facebook here.

IMG_2632 IMG_2640 IMG_2642IMG_2646 IMG_2643 IMG_2647 IMG_2654

Pro lepší představu se podívejte na následující video:
Watch the video below for a better idea:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *