Rychter_D

Osobitost. Jednoduchost. Kvalita.

Takto bych popsala výrobky Daniela Rychtera, který stojí za zrodem značky Rychter_D. Pokud jste o něm ještě nikdy neslyšeli (a ani jste neviděli můj příspěvek o přehlídce Wolfgangu, kde jsem se o něm krátce zmínila), pak pokračujte ve čtení a vše se dozvíte.

Daniel vyrábí kožené doplňky všeho druhu, které si i sám navrhuje. A jelikož mám doma dva jeho kousky, se kterými jsem nadmíru spokojená, ráda bych vám ho představila trochu blíže. Proto jsem ho krátce před Vánoci pro vás vyzpovídala.01

Jeho odpovědi na mé otázky si můžete přečíst v následujícím rozhovoru:

1. Kdy jsi začal s vyráběním kožených doplňků?
– Šiji rok a půl. Není to sice dlouhá doba, ale myslím že se postupně zlepšuji.

2. Jak jsi se k tomu všemu dostal a proč tě zaujalo tvořit právě z kůže?
– Koupil jsem si tablet a chtěl jsem ho v něčem nosit. Sháněl jsem nějaké pouzdro z kůže a nemohl jsem nic najít, a když už jsem našel, tak stálo dost peněz a bylo vyrobeno stejně v Číně. Tak jsem si sehnal českého dodavatele kůží, nakoupil jsem nějaké nářadí a začal jsem šít. Nikdy jsem brašnářství nebo koželužnictví nestudoval, vlastně ani žádné oděvní či designerské obory. Jsem vyučený automechanik, a maturant z logistiky. 😀
Vyrábím z kůže, protože z ní vyráběli už i naši předci a většina výrobků se dochovala dodnes. Čím jsou kožené boty nebo brašny starší, tím jsou hezčí.

3. Jaký byl tvůj první výtvor?
– První výtvor bylo již zmíněné pouzdro pro tablet.

4. Co dalšího kromě toho si u tebe můžou případní zájemci objednat?
– Můžou si u mě objednat obaly na telefony, pouzdra na pasy, peněženky, clutche, opasky, obaly pro macy či jakoukoliv elektroniku, batohy, kabelky, aktovky, cestovní tašky a plno jiných.

5. Jak se stavíš k přáním zákazníků, kteří přijdou se svým vlastním nápadem. Například na výrobu nějaké kabelky či doplňku, který přímo není v tvé nabídce?
– Vždycky se snažím vyjít vstříc všem požadavkům, ale většinou design věcí dělám svůj, tak jak mě to baví. Právě proto se na mě zákazníci obracejí, abych jim vyrobil něco originálního. Věci, které nemám v nabídce, rád vyrobím. Stačí mi k tomu základní rozměry a požadavky na řešení.

6. Zajímalo by mě, jestli pracuješ doma nebo máš nějakou svou dílnu?
– Momentálně vše vyrábím v kuchyni. 😀 Snad ale brzy nastane změna a něco otevřu.

7. Poctiví čtenáři mého blogu již ví, že spolupracuješ s Wolfgang store. Mohl bys mi prozradit ještě nějaké tvé další spolupráce?
– Ještě před Wolfgangem vznikaly jiné spolupráce, ale nakonec nedopadly. Jsem rád, protože mám díky tomu čas na holky z Brna. Je to ideální spolupráce, mám volnou ruku a díky tomu můžu vymýšlet design jejich věcí. Věří mi v tom, co dělám a nijak mě neomezují v nápadech. Ve spolupracích jsem opatrný.

8. Chápu to tak, že je tato tvá práce spíše hobby. Chtěl by ses tím například i živit? Jak to vidíš do budoucna?
– Momentálně je to moje zábava. Samozřejmě bych to jednoho dne chtěl dělat jako hlavní věc. Rád bych chtěl mít malý obchod, ve kterém bych měl i dílu, aby se lidé mohli podívat na to, jak se vyrábí věci ručně bez používání šicích strojů.

02 03

Tímto děkuji Danielovi za rozhovor.

Jistě bude rád, když se podíváte na jeho facebookovou stránku a prohlédnete si tak z jeho tvorby mnohem více.

6 thoughts on “Rychter_D

  1. Ahoj, od Dana mám krásné pouzdro na mobil a po roce používání stále drží a vypadá skvěle! Mimochodem ten marble case je super, odkud ho máš? Teď jsem podobný sháněla jako dárek k Vánocům a nepodařilo se mi sehnat nic pořádného.

  2. Tak vyzerá to vážne skvelo a prepracovane ja milujem takýchto ludí ktorý robia to čo ich baví a začnoú úplne len tak náhodou a prepracujú sa na skvelých dizajnérov!
    Super článok :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *