Christmas house

Dny se krátí, je dříve tma. Pomalu se blíží Vánoce. Ulice měst zdobí rozmanité druhy vánočního osvětlení a někde už dokonce stojí i strom. Obchodní centra se plní lidmi, kteří nakupují dárky pro své blízké, pečou cukroví a zvelebují svá obydlí pro příjemné strávení svátků. Pak už zbývá jen navodit tu pravou vánoční atmosféru, a to třeba nějakým pěkným výletem.

Můj tip zní: Vydejte se do Štramberka! Je to překrásné historické město, které je velmi známé díky svým perníkovým uším a válcovité věži jménem Trúba, která se majestátně tyčí na kopci uprostřed města. Pokud se tam vypravíte v této době, dýchne na vás atmosféra Vánoc již při prvních krocích kamenitými uličkami, které lemují malebné roubené domky z 18. a 19. století.
01Pokud jsem vás alespoň trochu nalákala a vy se rozhodnete Štramberk navštívit, určitě nevynechejte obchod s příznačným názvem Vánoční chalupa. Sortiment zde totiž představuje vše, co si jen pod slovem Vánoce dokážete představit.

Najdete tady spoustu vánočních ozdob a dekorací jako jsou skleněné baňky, betlémy, adventní věnce, svíčky a nejen to. Regály jsou plné knížek s vánočními příběhy, které se skvěle hodí pro dlouhé zimní večery. Za zmínku stojí i porcelánové nádobí, ze kterého mě osobně nejvíce uchvátila minimalistická černobílá váza (viz poslední obrázek).

Celý obchůdek potom zútulňují menší krbová kamna. Ta stojí v koutě hlavní místnosti a celou ji krásně vyhřívají. Je to velice příjemné, obzvláště pokud venku mrzne. Další příjemná věc je i mísa cukroví na pokladním pultu, ze které vám milá paní majitelka jistě ráda nabídne.

Co je zajímavé, tak Vánoční chalupa funguje celoročně. Je pravda, že v době Vánoc ji navštíví více lidí než jindy, ale ani tak o zákazníky není nouze. Pokud se vám tedy nepodaří podívat se tam teď, pak nevěšte hlavu, protože se tam můžete jít podívat klidně i v létě.

Všechny potřebné informace o Vánoční chalupě najdete zde.
020304050706

2 thoughts on “Christmas house

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *