Fabrique – 100% fashion show

Od přehlídky Wolfgangu neuběhly ani 2 týdny a už se v Brně konala další akce. Tentokrát v prostorech bývalých skladů, které se během dvou let proměnily na uměleckou galerii, pyšnící se příznačným názvem Industra.

Interiér zde na první pohled působí poněkud pochmurně, ale jakmile byste se trochu rozkoukali, nepřipadalo by vám to tam tak špatné. Po několika hodinách byste dokonce označili Indrustru za místo, kam by stálo za to se vracet. Minimálně díky její malé kavárničce, která se nachází uvnitř velké haly a nabízí mnoho druhů skvělé kávy, za kterou se sem sjíždějí lidé z celého Brna. A pokud budete chtít, můžete si dát ke kávě třeba i makronku. Ty tady vypadaly opravdu prvotřídně!01Před vypuknutím přehlídky, o kterou tady především šlo, se návštěvníci mohli pokochat výstavou oblečení z brněnského obchůdku RE: PARÁDA, který je specifický nejen šitím na míru, ale především svou tzv. knihovnou oblečení. Co si pod tím představit? Zkrátka a dobře jde o půjčovnu každodenního oblečení, výstředních šatů, sem tam se najde něco ve vintage retro stylu, dokonce si můžete vybrat z několika designérských kousků mladých umělců. Celý koncept mi připadá zajímavý a vy se můžete více dozvědět na jejich webových stránkách.02
A teď k tomu hlavnímu. Abych pravdu řekla, můj celkový dojem z přehlídky nebyl zrovna nejlepší, ale i tak se na ní objevilo několik modelů, které se mi zalíbily. Mezi ně patřily některé z objemných kolových sukní od Petra Kaloudy, který je profesorem na Střední škole umění a designu, stylu a módy a vyšší odborné škole Brno.0405
Můj zrak se zálibou pak padl i na rozevláté šaty a námořnické proužky Michaely Mathonové, které byly doplněné jednoduchými šperky Yo_Soy.0306Pořadatelé se vypořádali s organizací celé akce relativně dobře, přičemž bych vyzdvihla především nápadité pozvánky či welcome drinky u vchodu. Bohužel některé věci jim ale až tak dobře nevyšly. Nelíbily se mi modelky, které nebyly ani trochu profesionální, chodily shrbené a mnohdy působily v obličeji dokonce otráveně. (Na fotkách jsou výjimky, které mě jako jediné zaujaly.) Také hodně lidí nedodrželo předem stanovený „retro / vintage / classcore / smart casual“ dress code. A to byla velká škoda.

Doufám tedy, že se bude Industra v pořádání podobných akcí jen a jen zlepšovat, aby mohla Brnu poskytovat přísun kreativity a umění i nadále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *