Quiche

Tak často jsem se zálibou a sbíhajícími se slinami sledovala na Instagramu fotky onoho slaného koláče, že jsem si musela říct: „A dost, jde se péct!“ Po průzkumu české i zahraniční foodblogové scény, jsem si z několika receptů vytvořila vlastní verzi francouzského quiche. Mňam!
IMG_1420

Pokud byste na něj také dostali chuť, pak si připravte následující:

NA TĚSTO:
180g hladké mouky
90g vychladlého másla
1 žloutek
2 lžíce vody
špetku soli

NA NÁPLŇ:
brokolici / květák / kousky uzené slaniny / kolečka salámu / cibuli (jednoduše to, na co máte zrovna chuť)
100g nastrouhaného sýra (já použila Goudu, ale dobrá je třeba i Niva)
3 vejce
1 kelímek smetany ke šlehání
sůl, pepř podle chuti

A jak na to? Je to snadnější, než se zdá. Smícháte všechny ingredience na těsto, použijete robot a vznikne vám drobenka. Tu potom na moukou poprášeném válu spojíte do těsta. Dáte na chvíli chladit do lednice.

Mezitím si nastrouháte sýr a připravíte vše potřebné na náplň. Těsto vytáhnete z lednice, dáte mezi 2 pláty pečícího papíru a vyválíte tak, aby se ním dala pokrýt celá plocha formy, ve které budete quiche péct. Tu nemusíte ani vymazávat, protože je těsto už tak hodně mastné. Po okrajích formy ho nechte vyšší, jelikož se speče, čímž se okraje trochu sníží. Propíchejte vidličkou a dejte péct do předehřáté trouby na 200°C po dobu cca 15 minut. Těsto by mělo krásně zezlátnout.
TIP: Já koupila skvělou formu v Ikey. Cena byla kolem 120 korun, velikost je akorát a má dokonce samostatné dno, díky čemuž se pak koláč snadno vyndá ven.

Náplň připravíte zcela jednoduše. Prošleháte vejce, přidáte k nim smetanu, sůl a pepř (popř. nějaké jiné koření, které máte rádi). Pak v mém případě uvařenou brokolici vyskládáte po celém povrchu koláče, zalijete připravenou směsí a posypete sýrem. Šup s tím do trouby, kde se quiche nechá cca 25 minut. Voilà a koláč je hotov!

Tak co, zkusíte ho také?

One thought on “Quiche

  1. Brokolici já nerada, ale quiche se opravdu dá péct na milion způsobů, fantazii se meze nekladou :) Bohužel tady na kolejích nemám troubu, ale až se z Francie vrátím domů, tak si nějaký quiche hodlám upéct a určitě nezůstane u jednoho :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *