Rosendals Tradgard

Na jednom z mnoha ostrůvků, na kterých se rozkládá město Stockholm, se nedaleko známého Skansenu (o kterém budu psát již brzy) nachází oáza klidu a pohody jménem Rosendals Trädgård.
01
Toto malebné místo tvoří několik velkých skleníků, ale i otevřených prostranství, kde se pěstuje všechno možné od okrasných rostlin až po různé druhy travin a keříků. Skleníky slouží i jako takové obchůdky, kde si můžete zakoupit nejen vypěstované rostliny, ale i semínka a můžete se tak do celého procesu zahradničení vrhnout sami.

Uprostřed toho všeho je rozloženo několik stolků se židlemi, ze kterých dýchá ten pravý švédský smysl pro jednoduchost a čistotu. Hlavním materiálem je dřevo. Z něj jsou vyrobeny světle šedá dřevěná prkýnka, upevněná ke kovové konstrukci. V tom samém stylu je tady potom i několik lavic, které jsou umístěny především podél skleníků. Tam se můžete pohodlně usadit a nasávat vůni květin nebo rozprávět s přáteli.
02 03
Jeden ze skleníků v sobě ukrývá malou kavárnu. Po průchodu závěsem dřevěných korálků se ocitnete uprostřed místnosti se spoustou vůní linoucích se z nejrůznějších švédských dobrot. Najdete tu mrkvový dort s tvarohovou polevou, čokoládový dort (známý jako kladdkaka), vanilkovou buchtu a velké množství hrudek všemožných chutí. Jsou tu kokosové, oříškové, medové a plno dalších. Nechybí ani pečivo, mezi kterým najdete ony typické skořicové šneky – kanelbullar. Vše můžete doplnit šálkem černé kávy a sklenicí vody.
04
V případě, že se někdy pojedete do Stockholmu podívat, určitě toto překrásné místo zahrňte do svých plánu a zažijte tu atmosféru na vlastní kůži.
05 06

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *