Wolfgang night at the gallery

Minulý pátek se v brněnské Richard Adam Gallery uskutečnila přehlídka, která se nesla v lehce netradičním duchu. Místo konání svým industriálním prostředím za přítomnosti vystavených děl malíře Jakuba Špaňhela vytvářelo dokonalý soulad s celou předváděnou kolekcí, stejně tak jako doprovodná hudba stylu house music, za kterou stál muzikant Tomáš Holič.
01
Očekávaná show odstartovala baletním číslem dvou dívek, oděných v černém trikotu a záplavě černé organzy ovinuté kolem těla. I rty měly černé. Po svém výstupu je následovalo postupně několik modelů a modelek, kteří si vykračovali po molu daleko pomaleji a uvolněněji než jak tomu obvykle u takovýchto módních akcí bývá. Vše působilo velice klidně a vyváženě, ale zachovalo si to určité známky onoho tajemna.

Během přehlídky bylo k vidění nejen oblečení z Wolfgang store, jenž stál za zrodem této podívané, ale také kousky některých českých designerů, mezi kterými bych ráda zmínila Daniela Rychtera alias RYCHTER_D. Daniel se zabývá výrobou stylových kožených doplňků, jakými jsou třeba pásky, kabelky, batohy, obaly na elektroniku a další. Každý kousek je ručně vyrobený originál, ze kterého osobitý styl jeho výrobce přímo čiší. A jelikož jsem už nějakou dobu hrdým vlastníkem jednoho z jeho děl, nemůžu jinak než doporučit!
02 03 04
Po skončení přehlídky se návštěvníci mohli přesunout na most, který se táhnul přes celou galerii, kde si bylo možné jednotlivé modely prohlédnout pěkně zblízka. Každého předvádějícího pak osvětloval kužel světla, což vytvářelo zajímavou atmosféru. Lidé chodili, koukali, fotili a bavili se. Bylo to prostě perfektní, a to po všech stránkách!
05 06 07
Pozn.: Jelikož jsem celou akci fotila především pro Streets of Brno, najdete více fotek zde, popř. u fashion blogerky Danči, která tam se mnou byla.

3 thoughts on “Wolfgang night at the gallery

  1. Wolfgang jsem jednu dobu doslova „žrala“, pak mě to nějak přešlo. Byla jsem na přehlídce, která byla na jaře na Špilberku a čekala jsem daleko víc, možná proto jsem se rozhodla tuto vynechat i když na ní teď slyším ohlasy. Každopádně si tam na jaře kupuju boty 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *