Theatre time

Rok co rok je pro mě blížící se zima znamením, že je na čase navštívit divadlo. Je jedno jaké, hlavně nějaké, kde bych se mohla kulturně vyžít, něco nového se dozvědět a při té příležitosti si samozřejmě i odpočinout.

Letos je nabídka představení velmi pestrá. Dlouho jsem tedy přemýšlela, na jaké představení se vypravit a nakonec jsem se rozhodla pro Louskáčka, který je díky svému vánočnímu příběhu pro tuto dobu jako stvořený!
01
Jedná se o baletní představení doprovázené hudbou slavného Petra Iljiče Čajkovského. Příběh vypráví o dívce Klárce, která se ubírá do říše snů, kde potkává právě onoho Louskáčka. Postav se vyskytuje v ději samozřejmě více, mezi něž patří například myší král, čert, sněhová královna, Harlekýn či Kolombína. Za celou dobu se na scéně vystřídá spousta líbivých kostýmů, díky kterým představení upoutá zrak diváka každého věku.

Pokud vám Louskáček učaroval již na první pohled stejně jako mně a budete chtít zažít tuto pohádkovou atmosféru na vlastní kůži, pak neváhejte! Volných míst zbývá už jen pár a může se stát, že za chvíli už k mání nebudou.

02

zdroj: ndbrno.cz

 

5 thoughts on “Theatre time

  1. Jé, bohužel je pro mě Brno poněkud vzdálené, ale určitě bych třeba uvítala nějakou recenzi nebo aspoň reportáž z divadla :).

  2. Louskáček mě celkem zklamal. První polovina nebo spíše 3/4na je kouzelná. Navodilo to atmosféru vánoc, takže doporučuju na to jít v prosinci (já to viděla na veřejné generálce, která byla v říjnu). Děj lze pochopit i bez zakoupení programu a pochopí jej i dítě. Všechno je krásně snový a plný fantazie. Po pauze už jde prakticky jen o ten balet a upřimně řečeno čekala jsem, kdy bude (konečně) konec. Možná je to tím, že tam pracuju a balet pro mě není žádná novinka, neboť se jedná převážně o ty stejné úpony, ale když jsem se třeba bavila s lidma, tak říkali, že viděli daleko lepší představení.
    Hold, je to na každým .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *